Foto: Boštjan Rous
"Moram poudariti, da se počutimo odlično in pripravljeno. Komaj čakamo, da se po dolgem pripravljalnem obdobju, ta konec tedna začnejo prvenstvene tekme", je uvodoma povedal Igwe Ikenna Divine, ki je v zimskem obdobju trikrat zatresel mrežo nasprotnikov.
Prvi pravi test našo ekipo čaka v soboto, 1. marca 2025 ob 15:00 uri, ko bo v prvem spomladanskem krogu na domači zelenici gostila Rudar Velenje. Gostje so jesenski del sezone zaključili na 14. mestu, s točko prednosti pred mesti, ki vodijo v izpad iz lige. Kljub temu Ikenna opozarja na nevarnost knapov: "Pričakujem težko tekmo proti Rudarju, ki se zmeraj izkaže kot zahteven tekmec. V naši ligi ni enostavnih tekem, zato je vsako treba vzeti resno. Sem pa optimističen, da če bomo delali stvari, ki jih treniramo in se borili en za drugega, bomo uspešni in doma pustili vse tri točke", je še zaključil 20-letnik.
Prvi medsebojni obračun v sezoni 2024/25 se je končal z visoko zmago naše ekipe, ki je v Velenju slavila z izidom 0:5. Mrežo Velenjčanov je dvakrat stresel Jura Štimac, en zadetek sta dodala Stjepan Oštrek, ki je bil natančen iz kazenskega strela in Jan Patrik Gabrovec, enega pa so si domači zabili sami. V mlajši zgodovini kluba sta se nasprotnika doslej na uradnih tekmah srečala osemkrat. Šest zmag se je veselila naša zasedba, gostje so bili uspešnejši enkrat, en obračun pa se je končal brez zmagovalca.
Velenjska ekipa je pozimi doživela kar nekaj sprememb. Klub so zapustili Janez Pišek, Ivan Langundžić, Simun Grgić, Matevž Medič Slaček, Đoni Grdić, Dejan Djermanović, Klemen Hvalič in Tycho Collins. Nova imena v rudarskem mestu pa so: Vinko Bićanić, Uwem Alexander, Darko Pranjič, Vanja Kulenović, Elmir Avdič, Lukas Tomažič, Karlo Bilić, Marko Jelić, Aaron Kačinari, Sabur Ali in Okocha Gibson.
Sobotno tekmo bo sodil Blaž Bezjak, njegova pomočnika bosta Aleksander Burjan in Robert Šprah. Naloge delegata bo na prvi spomladanski tekmi opravljal Janko Turk. Na tekmi bo pri glavnem šanku možno včlanjevanje v društvo za leto 2025. Letna članarina znaša 20,00 EUR.
17. krog 2. SNL 24/25
Brinje Grosuplje – Slovan (petek, 18:00)
Aluminij – Drava Ptuj (petek, 18:00)
Jadran Dekani – Bilje (sobota, 15:00)
Tolmin – Krka (sobota, 15:00)
Beltinci Klima Tratnjek – Rudar Velenje (sobota, 15:00)
Gorica – Triglav Kranj (sobota, 15:00)
Ilirija 1911 – Kety Emmi & Impol Bistrica (nedelja, 15:00)
Dravinja – Tabor Sežana (nedelja, 15:00)