Sobota, 10.02.2024

Neuspešni proti hrvaškemu tretjeligašu: Polet po preobratu do zmage v Beltincih

Žuti smo danes k remiju z Radomljami in zmagi nad Varteksom dodali prvi poraz v zimskih pripravah. V tekmi s kar sedmimi zadetki so Beltinčane v prednost popeljali Štrakl, Černe in Čakš, gostje iz svetega Martina na Muri pa so v zaključku tekme pripravili preobrat in prišli do zmage v beltinski šumi.

Sobota, 10. 2. 2024, UT Beltinci, 11:00, zimske priprave 2024

Beltinci Klima Tratnjek - Polet sv. Martin na Muri 3:4 (2:1)

100 gledalcev; Štrakl (22.), Černe (23.), Čakš (50./11m); (26., 52., 67., 82.)

Beltinci: Moćić (46. Zver), Vodeb, Kaučič, Težački, Črnko (59. Bujan), Zorman, Bagola (59. Nerguti), Pihler (59. Ignjič), Štrakl (40. Baligač), Čakš (74. Kosi), Černe (74. Emruli). Glavni trener: Damjan Gajser.

POTEK TEKME

1' Tekma se je začela.

7' Pihler je streljal z roba kazenskega prostora, gostje so strel blokirali v kot.

14' Po podaji Čakša je še enkrat sprožil Pihler in stresel prečko.

16' Gostje so stekli sami proti Moćiću, ki pa je odlično posredoval in prekinil napad.

22' GOL! 1:0 Štrakl je dobil skok na sredini igrišča in zaposlil Čakša, ki mu je vrnil podajo, Štrakl pa je zadel za prednost.

23' GOL! 2:0 Povišanje vodstva v beltinski šumi. Sam je proti vratom Poleta stekel Černe in poskrbel za drugi zadetek na današnji tekmi.

26' GOL! 2:1Gostje so prišli do znižanja izida. Po podaji z leve strani so z neposredne bližine žogo pospravili v mrežo.

37' Ponovno v nevarnem napadu gostje, Moćić se je izkazal z obrambo.

40' Baligač je zamenjal Štrakla.

Vodstvo po prvem polčasu. Štrakl in Černe sta poskrbela za prednost po prvem delu igre. Med polčasom je Zver zamenjal Moćića.

46' Tekma se nadaljuje.

49' Prekršek gostov in enajstmetrovka za žute.

50' GOL! 3:1 Čakš je uspešno izvedel enajstmetrovko za povišanje prednosti.

52' GOL! 3:2 Spet hitro znižanje Poleta. Gostje so pobegnili po desni strani in poslali žogo v sredino, kjer so žogo pospravili za hrbet Zvera.

55' Čakš je še enkrat poskusil s strelom, tokrat je žoga zletela mimo vrat.

59' Namesto Bagole, Črnka in Pihlerja vstopajo Ignjič, Bujan in Nerguti.

66' Ignjič je atraktivno poskusil s strelom po predložku in stresel okvir vrat.

67' GOL! 3:3 Gostje so izkoristili nepazljivost žutih po kotu in izenačili izid.

74' Kosi in Emruli vstopata namesto Čakša in Černeta.

82' GOL! 3:4 Polet je s strelom z velike razdalje poskrbel za preobrat.

83' Slokan je vstopil namesto Zormana.