Ponedeljek, 17.10.2022

Polne tribune, sedem zadetkov in zmaga na prekmurskem derbiju: Beltinci s 4:3 boljši od Nafte

Žuti so se včeraj pred 1.500 gledalci veselili druge zaporedne zmage. Po minimalni zmagi v Grosuplju prejšnji teden so tokrat na vročem prekmurskem derbiju z Nafto 1903 slavili s 4:3. Po odličnem prvem polčasu, ko so Beltinčani po zadetkih Nergutija in Čakša vodili že z 2:0, so v drugi del tekme bolje vstopili Lendavčani, ki so kmalu po prihodu iz slačilnic izid poravnali. Toda nalet gostov ni trajal dolgo - dve minuti po izenačenju je Grobelnik z uspešno izvedeno enajstmetrovko žute popeljal v novo vodstvo, gostje pa so še enkrat odgovorili z zadetkom za 3:3. Ko je že vse kazalo na delitev točk v beltinski šumi pa je za domače slavje s prvencem poskrbel hrvaški vezist Đurak.

Nedelja, 16. 10. 2022 ob 15:00, Športni park Beltinci

Beltinci Klima Tratnjek - Nafta 1903 4:3 (2:0)

1.500 gledalcev; Nerguti (19.), Čakš (41.), Grobelnik (56./11m), Đurak (87.); Haljeta (48.), Oštrek (54./11m), Szabo (63.)

Beltinci: Zver, Zorman, Žaler, Kaučič, Ščernjavič, Sočič, Pihler (od 84. Hren), Nerguti, Grobelnik (od 84. Đurak), Čakš (od 71. Kralj), Kosi (od 80. Kosi). Damjan Gajser.

Nafta 1903: Kiss, Zoltan (od 46. Sulejmanović), Urh, Florjanc (od 46. Igrec), Papp, Dinnyes (od 16. Szabo), Kumer (od 46. Novinič), Brkić (od 46. Drk), Haljeta, Feher, Oštrek. Gabor Boer.